Stock Trader Dave Portnoy nurkuje do Bitcoin, tylko do Panic-Sell po zanurzeniach łańcuchowych

Wysokiej rangi inwestor giełdowy Dave Portnoy w panice sprzedał swój bitcoin tydzień po tym, jak dostał się do kryptorej waluty. Jako główny powód podał spadającą cenę łańcuszka, kolejnej ze swoich kryptońskich inwestycji.

Dave Portnoy wszedł i wyszedł z kryptońskiej giełdy w jeden tydzień.
Amerykański handlowiec i założyciel bloga Barstool Sports Dave Portnoy stał się nagłówkiem w kryptońskiej przestrzeni, gdy 13 sierpnia zaczął inwestować w Bitcoin Billionaire. Usiadł z założycielami Gemini Exchange, bliźniakami Winklevoss, którzy przeprowadzili go przez zakup pierwszego Bitcoin. Portnoy zainwestował 200 tys. dolarów w BTC, 50 tys. dolarów w chainlink (LINK), a później kupił orchideę (OXT).

Podczas gdy ceny jego krypto walut wzrastały, Portnoy był bardzo zadowolony. Był jednak nastawiony na pompowanie i zrzucanie walut kryptograficznych. „To, co mi się podoba w pompowaniu i zrzucaniu walut kryptograficznych, to to, że jest zachęcany“, powiedział w nagraniu. Zauważając, że na giełdzie, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) podejmie działania przeciwko każdemu, kto angażuje się w pompowania i dumpingu, powiedział: „W krypto, można pompować i zrzucać przez cały dzień“.

Tak nie jest, oczywiście, jak wyjaśnił adwokat Jake Chervinsky. „Nie wiem, kto musi to usłyszeć, ale pompy i dumping są nielegalne w krypcie, jak na każdym innym rynku“, podkreślił prawnik, rozwijając:

Jeśli przyznasz, że robisz je [pump-and-dumps] celowo w nagranym na żywo strumieniu, to możesz oczekiwać, że zobaczysz wideo odtwarzane dla Ciebie jako Exhibit A przez CFTC i The Justice Dept.

Kilka dni później, Portnoy nagrał w łóżku swoje wideo, twierdząc, że jest bardzo chory i prawdopodobnie jest ofiarą covid-19. Kiedy wyzdrowiał w piątek, wydostał się z LINK, ponieważ cena kryptokursztynu nadal spadała.

Odpowiadając na oskarżającego go na Twitterze inwestora sieciowego o bycie „tylko garniturem ze słabą ręką jak reszta“, Portnoy napisał: „Robię 6 cyfr dziennie jak w zegarku na prawdziwym rynku akcji. Nie ma potrzeby siedzieć i czekać, aż Elon [Piżmo] wydobywa złoto z kosmosu. Zbuduję swój własny dom na księżycu, zanim ten dzień nadejdzie. Jeśli chcę stracić 7 fig na bajkach żonowych, będę trzymał się toru.“

Portnoy dalej tweetował: „Obecnie mam zero bitcoinsów. Będę czekał i patrzył. Straciłem 25k… Marines LINK są słabi, a kwiaty orchidei umierają w świecie kryptońskim. Mogę to zrobić lub nie.“ Dodał:

Jestem w krypcie, bo monety nie zawsze idą w górę. Z drugiej strony, zapasy zawsze idą w górę.

Założyciel Barstool Sports wyjaśnił w filmie, że wydostał się z Bitcoin i wszystkich krypto walut z powodu powiązania łańcuchowego. Odmówił przyznania się, że kupił na szczycie, upierając się, że na giełdzie nie ma żadnego topu, bo zawsze są nowe wzloty, gdy kupuje, podając przykład akcji Amazonki. Powiedział, że gdy jego holding BTC się wspinał, LINK wciąż spadał. Krypto waluta spadła o około 24% od środowego haju, ale od tego czasu odbija się w górę. W czasie pisania cena LINK’a wynosiła 16,01 dolarów, co oznacza wzrost o 10% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Złoty bakcyl Peter Schiff jest szczęśliwy, że znana osoba wyszła z bitcoinu. „Podczas gdy @stoolpresidente [Portnoy] było ostatnim wielkim nazwiskiem, które dostało się do Bitcoin’a, on pierwszy się wydostał“. Przewiduję, że następnym wielkim nazwiskiem, które zostanie zwolnione za kaucją, będzie Paul Tudor Jones“, napisał Schiff. Jednakże, w przeciwieństwie do Portnoy’a, dodał: „Akcje zawsze idą w górę, aż nie pójdą, i to tylko z powodu Feda.“